Hizmet Galerisi Hizmet Galerisi
Evden eve nakliyat stresli ve zahmetli bir deneyim, bu nedenle herhangi bir işlemi biraz daha kolay hale getirebilirsek çok daha rahat bir taşınma deneyimi yaşayacağınızı bildiğimiz için sürekli nasıl kolaylaştırabiliriz diye her taşınma işleminden dersler çıkarmaya çabalıyoruz.

Birçok eşyalar nasıl paketlenmeli diye yazı yazdık. Hepsinde de bunu birkaç güne yaymayı tavsiye ettik. Tüm eşyaları bir iki günde paketlemek gerçekten büyük bir olay.

İşte tam olarak bu nedenden dolayı kolileri açmayı da günlere belki de bir iki haftaya yamayı öneriyoruz. Emin olun da rahat bir taşınma deneyim yaşayacaksınız.

Bugün de neden yavaş yavaş eşyaları koliden çıkarmamız gerektiğini araştırmak istedik.

Araştırmamız sonucunda 4 iyi neden bulduk ve bunları paylaşmak istedik. Ama önce…

Birkaç Paketleme Önerisi

Eşyalarınızı kolayca kolilerden çıkarmak için ve hangi kolileri önce açmanız gerektiğini bilmeniz için bu kolileri hazırlarken bazı adımları doğru yapmış olmalısınız.

Doğru bir paketleme yapılmamış ise kolileri açarken çok fazla karmaşa yaşayacaksınız ve anlattığımız hiç bir öneri de işe yaramayacaktır.

1- Eşyaları kolilemeye oda oda planlayarak başlayın. Her kolinin hangi odaya ait olduğu ve içindekilerin yazılı olduğu bir etiket yapıştırın. Etiketleme olmadan yeni evde aradığınız eşyanın hangi kolide olduğunu tespit edemezsiniz böylece tüm kolileri açmak zorunda kalacaksınız. Hazırladığınız kolileri bulunduğu odanın bir köşesine dizin.

2- Yeni evinizde kullanmayı düşünmediğiniz eşyalardan kurtulun. (Bağışlayın, atın veya satın)

3- Yeni evde ilk ihtiyaç duyacağınız eşyalar için “Önce Beni Aç” kolileri hazırlayın. Sürekli ihtiyaç duyduğunuz eşyalar bu kolilerde olsun. Yeni evde ilk açacağınız koliler bunar olacak.

Bu üç basit kural yeni evinizde size çok yardımcı olacak böylece hangi kolide hangi eşyanın olduğunu bilecek ve hangi kolilerin öncelikle açılacağını bir bakışta görebileceksiniz. Taşınmadan sonra bir karmaşa olmadan rahat rahat yeni eve yerleşebileceksiniz.